Zdravím 👋, jsem Martin Roček a můžete mne zastihnout na silence.sys na google.com. Momentálně žiji v Praze, ale jelikož rád cestuji, trávím poměrně dost času v zahraničí.

Jsem studentem historie se zaměřením na středověké dějiny Evropy. Mimo svého studijního oboru se věnuji také spoustě dalších koníčků, které mne čas od času přerostou. Jedním z nich je programování v PHP a vyvíjení webových aplikací s pomocí JavaScritpu, CSS a HTML. Mimo samotného programování mě baví i designování UI těchto aplikací, a tak trávím spoustu času v programech společnosti Adobe jako jsou Photoshop, Illustrator a XD.

Stejně jako mne baví trávit čas u počítače, užívám si i chvíle bez něj. S tužkou v ruce kreslím věci, které mě obklopují nebo co mi zrovna vytanou na mysli. Což mne vede k mému dalšímu zájmu, kterým jsou fantasy světy. Není totiž lepšího místa k odpočinku než v nějakém pořádném fantasy světě, ať už se jedná o knihy, hry nebo filmy. Okouzlila mne Arda, svět, který stvořil J.R.R. Tolkien a který inspiroval mnoho dalších fantasy. Stejně tak si užívám četbu H.P. Lovecrafta, Umberta Eca, Franze Kafky, Alfreda Kubina a J.K. Rowling (v náhodném pořadí). Mé oblíbené filmy jsou tak často založené na mé oblíbené literatuře, např. Pán Prstenů nebo Harry Potter. Ale stejně tak rád se podívám na filmy typu John Wick (objevil jsem jej teprve nedávno) a Iluzionista, sága Star Wars a Jurský Svět (protože, kdo nemá rád dinosaury? 🦖).

S mým zájmem o kresbu souvisí také láska k tradičnímu umění a velkým umělcům jako jsou Alfred Kubin, Gustav Klimt, Jean Delville, Felicien Rops, Alfons Mucha a mnoho dalších, kteří inspirují mou tvorbu. Mezi mé oblíbené hudební žánry patří téměř vše od rocku po soundtracky, ale pokud bych měl vybrat dvě nejoblíbenšjí skupiny, budou to Pink Floyd a The Rolling Stones.

Akademické a profesní znalosti

Má momentální pozice

Momentálně jsem studentem navazujícího magisterského studia Historie na Filozofické Fakultě Karlovy Univerzity a píši svou diplomovou práci o nestvůrách v představách obyvatel středověké Británie.

Bakalářská práce

Má bakalářská práce byla na téma Katolicko-Protestantského sporu o pojímání očistce v 16. století. Krátce po ukončení mého studia jsem si uvědomil, že novověké dějiny nejsou směr, ve kterém bych chtěl pokračovat a přešel jsem na středověké dějiny.

Projekty ve kterých jsem (byl) zapojen.

Současnost

  • Vývoj aplikace pro hodnocení výuky na Filozofické Fakultě Karlovy Univerzity web většina funkcí je dostupná pouze uživatelům z FFUK
  • Stále modernizuji Bosworth-Tollerův Anglosaský slovník online

2018 and předchozí roky

Různé menší projekty